Artvin Belediyesi Logo Yarışması Düzenliyor | Vektörel Çizim, Grafik Tasarım, Logo Tasarım, Web Tasarım

Artvin Belediyesi Logo Yarışması Düzenliyor


Son Başvurma Tarihi: 23 Kasım 2014 (23.11.20014)

Yarışmayı açmanın amacı:  Artvin şehrinin doğal ve coğrafi değerleri göz önüne alındığında Anadolu’nun cennet bir köşesi olduğu göze çarpar. Ülkemizin ciğerleri konumundaki ormanları ve bitki örtüsü, halkoyunları, boğa güreşleri, balı ve kömesi Artvin deyince ilk akla gelen öğelerdir. Artvin Belediyesi olarak bu güzelliklerin bir ya da birkaçının milli değerlerimizle yoğrularak anlatıldığı logo çalışması yapmak istiyoruz. Öte yandan her fırsattaArtvin’in geleceğinin turizm, eğitim ve spor sektörlerinde olduğu da ifade edilmektedir. Logo çalışması hazırlıklarının Artvin Belediyesi’nin sınırlarının sadece merkezi kapsadığı, büyükşehir olmadığı için diğer ilçe belediyelerini kapsamadığını da gözden kaçırmamak gerekir. Yarışma Online olarak katılıma açıktır.

Yarışma’nın Takvim Günleri:

 • Yarışma İlan Tarihi : Eylül 2014 
 • Son Teslim Tarihi : 23 Kasım 2014 – Cuma 
 • Değerlendirme Tarihi : 29 Kasım 2014 – Cumartesi 
 • Sonuç İlan Tarihi : 01 Aralık 2014 

Yarışmdaki Jüri Üyeleri:

 • Murat Sancar, Artvin Belediyesi
 • Ali Tomak, 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
 • Salih Denli, Kemerburgaz Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü
 • Orhan Ardahanlı, Türkiye Grafik Tasarımcıları ve Türkiye İletişim Tasarımcıları Meslek Kuruluşu
 • Mehmet GÖZETLİK, Antrepo

Katılım Şartları:

 • Yarışma, herkese açıktır.
 • TEKNİK KOŞULLAR
  1. Eserler, Artvin Belediyesi’ni temsil eder nitelikte yaratıcı ve yalın bir forma sahip olmalıdır.
  2. Logo tasarımında renk ve form yönünden bir kısıtlama yoktur.
  3. Logo tasarımında ‘Artvin Belediyesi’ ibaresi de yer almalıdır.
  4. Eserler 300 dpi, RGB ve JPG formatında mail olarak gönderilmelidir.
  5. Eserin dosya adı altı rakamdan (rumuz) oluşmalıdır (Örneğin, 349721.jpg). Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzu kullanmalıdır (Örneğin. 349721_1.jpg, 349721_2.jpg, 349721_3.jpg).
  Eser ya da eserler (en fazla üç farklı tasarım) ile birlikte Katılım Formu da eksiksiz doldurulduktan ve katılımcı tarafından imzalandıktan sonra bilgisayara aktarılmalı ve kişisel elektronik posta adresi üzerinden gönderilmelidir. Katılım Formu’nun dosya adında yine katılımcının aynı rumuzu yer almalıdır. Sadece altı rakamdan oluşan rumuzun başlangıcına KT (Büyük harf) harfleri eklenmelidir (Örneğin. KT349721.jpg).
  6. Seçilecek logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Artvin Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda kullanılacağı için büyültülüp küçültüldüğünde görsel etkisini yitirmeyecek bir biçime sahip olmalıdır.
  7. Yarışmaya sunulacak eserler, özgün bir yapıda olmalıdır. Farklı kurum ya da kuruluşların logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsü’nce daha once korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan logolar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Amblem tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan ArtvinBelediyesi sorumlu tutulamaz.
  8. Yarışma, eserlerin Artvin Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması halinde Seçici Kurul eserlere ödül verip vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurul’un kararı neticesinde yarışma tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir.
  9. Seçici Kurul seçilecek logo üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Bunun için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz. Ödüle hak kazanan eser için antetli kağıt, zarf, kartvizit üzerindeki uygulamaları yarışma sonuçları açıklandıktan en geç 10 gün içerisinde Artvin Belediyesi’ne sunulmalıdır. Katılımcı şartnamedeki bu maddeyi kabul etmiş sayılır.
  10. Artvin Belediyesi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
  11. Ödül kazanan tasarımı Artvin Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.

Katılım Şekli ve Adresi:

 • Eser ya da eserler (en fazla üç farklı tasarım) Katılım Formu ile birlikte kişisel elektronik posta adresinden en geç 23 Kasım 2014 Cuma günü saat 17.00’ye kadaryarisma@artvin.bel.tr adresine gönderilmelidir.
 • Belirtilen gün ve saatten sonra gönderilen tasarımlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
  Yarışmacılar, elektronik posta ile gönderdikleri yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.
 • Belirtilen adrese aynı tasarımla ilgili birden fazla elektronik posta gönderimi yapılmamalıdır.

Verilen Ödüller:

 • Birincilik Ödülü : 10.000 TL. + Plaket ve Katılım Belgesi 
 • İkincilik Ödülü : Plaket ve Katılım Belgesi 
 • Üçüncülük Ödülü : Plaket ve Katılım Belgesi 

Yarışmayı Düzenleyen Kurum:

 • Artvin Belediyesi

İletişim ve Detaylı Bilgi:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*