LYS ve YGS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için SeriHaber.Net | Vektörel Çizim

LYS ve YGS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için SeriHaber.Net


LYS ve YGS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için SeriHaber.Net

LYS Tercih Sonuçları 2015 ve YGS Tercih Sonuçları 2015 için tüm detaylı bilgiye SeriHaber.Net sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yıllarca emek verildi, sınava girildi ve üniversite tercihleri yapıldı.

Peki öğrenci ve veliler tercih sonuçlarını nasıl öğrenecekler? Tercih sonuçlarını öğrendikten sonra yapmaları gerekenler neler? Üniversite kayıt tarihleri ve Üniversite kaydı nasıl yapılacak? 2015 lys ve ygs sınavlarında ter döken öğrenciler, üniversite tercihlerini yaparak beklemeye koyudular. Büyük bir merak ve heyecanla sonuçların açıklanmasını beklediler. Sizin için üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun cevabını aradık.

Geçen sene 07 temmuz ile 17 temmuz arasında alınan tercihler, 23 Temmuz 2014 tarihinde tercih sonuçları açıklandı. Bu sene ise 16 Temmuz son tercih başvuru günü olması sebebiyle YGS LYS tercih sonuçlarının en geç “24 Temmuz”gününe kadar açıklanması gerekiyor. Bir haftalık bir sürenin sonunda tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği tercih sonuçlarının açıklanmasına bugün yarın gerçekleşecek. Geçen sene tercih sonuçlarının saat 17:00’de açıklandığını hatırlatmakta fayda var. Peki üniversite sonuçları açıklandı diyelim.

Öğrenciler ve Veliler tercih sonuçlarını öğrenmek için ne yapmaları gerekiyor. Bunun için öğrencinin T.C. Kimlik şifresi ve ÖSYM Aday Şifresi ile “sonuc.osym.gov.tr” adresinden giriş yapıp sorgulama yapmaları yeterli olacaktır.

2015 LYS ve YGS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için:
http://www.serihaber.net/egitim/lys-ygs-tercih-sonuclari-ogrenmek-icin-h12849.html